Hallinto

sähköpostiosoitteet etunimi.sukunimi@nuoretkotkat.fi

Puheenjohtajat 2019 – 2020

Piirainen Marko, puheenjohtaja

Lönnqvist Miikka, varapuheenjohtaja

Liittohallitus 2019

Heinipuro Pia
Hurskanen Venla
Järvinen Vili
Kotirinta Kaisu
Lepomäki Kai
Päivinen Sari
Raatikainen Leo
Saarela Pia
Sedig Pinja
Valkama Sameli

varajäsenet
1. Perkiö Pasi
2. Seppä Wilhelmiina

 

Edustajisto 2019 – 2020

Puheenjohtajat

Petra-Liisa Toivonen, puheenjohtaja
Vesa Hakamäki, varapuheenjohtaja

Helsinki (6)

varsinaiset: Sami Ferm, Sini-Riikka Katajamäki, Niina Mäkinen, Antti Pitkänen, Lyyli Raatikainen, Petra-Liisa Toivonen
varat: Heta Ahonen, Nea Hanski, Kai Pääkkö, Pia-Riitta Pirhonen, Kalle T Ikävalko, Mirka Vainikka

Häme (4)

varsinaiset: Kotirinta Aino, Suvi Järvinen, Maaret Lahtinen, Tuija Männistö, Osmo Hansen-Haug
varat: Eeva Salmela, Maija Auvinen, Mira Röynä, Niina Äijälä, Heidi Hakkarainen

Keski-Suomi (3)

varsinaiset: Anne Kakkuri, Marianne Lindlöf, Sirpa Pietikäinen
varat: Kati Sainio, Maiju Lehikoinen

Kaakkois-Suomi (3)

varsinaiset: Timo Tilli, Tuomo Saarinen, Pirkko Suuronen
varat: Taina Salomäki, Johanna Jäppinen, Jaana Saarinen

Oulu (4)

varsinaiset: Jaana-Kaisa Postareff, Riikka Tirkkonen, Jaakko Huuki, Reeta Koivumaa
varat: Pentti Nykyri

Pirkanmaa (5)

varsinaiset: Tommi Leinonen, Anu Matilainen, Timo Matilainen, Riina Salonen, Kirsi Tofferi
varat: Tomi Matilainen, Jaana Heino, Kati Järvinen, Katri Paatero, Antti Wallenius

Pohjanmaa (2)

varsinaiset: Pirjo Paavolainen, Pirjo Urpilainen
varat: Johanna Elo, Kaisa Urpilainen

Pohjois-Karjala (4)

varsinaiset: Johanna Suvanto, Anu Pappinen, Viljo Kärkkäinen, Taina Räty
varat:  Sari Puustinen, Laura Pietarinen, Carita Räty, Seija Kärnä,

Satakunta (2)

varsinaiset: Jari Mielonen, Veikko Valkoma
varat:

Savo (3)

varsinaiset: Pinja Hartikainen, Sini Sedig, Katja Pitkänen
varat: Merja Vaara, Petra Kivi, Kalle Siimes

Svenska Örndistriktet (1)

varsinainen: Monica Storrank
vara: Victor Storrank-Suhonen

Uusimaa (6)

varsinaiset: Satu West, Juhani Parisaari, Emma Ovaska, Juuso Nurminen, Tanja Hirvonen, Maritta Pesonen
varat: Katri Kämäräinen, Eeva Suonpää, Jasmin Trogen, Mari Hynninen, Pauliina Virtanen, Laura Angelin

Varsinais-Suomi (6)

varsinaiset:  Vesa Hakamäki, Mirja Hurskanen, Minka Järvenpää, Merja Korhonen, Amanda Majuri, Marika Tolvi
varat: Tommi Järvenpää, Sanna Hakamäki, Venla Hurskanen, Sameli Valkama, Emmi Ojaranta, Riitta Hiltunen,

 

Nuorisoedustajat 10/2018-

Paula Salonen, Jesse Ojala; vara: Krista Tofferi